Plastmasiniai ar mediniai
Langų gamyba vyksta iš kelių rūšių medžiagų, todėl ne dažnai vartotojui sunku apsispręsti, kuriuos pirkti medinius ar plastikinius langus.
Žinoma, tie, kurie turi šiek tiek daugiau lėšų gali tvirtinti, kad mediniai langai yra geriausi ir natūraliausi, o tie, kuriems kiekvienas litas ar pinigas yra suskaičiuotas atsakys, kad ir plastikiniai langai nėra prasti, nors ir kainuoja pigiau.
Plastikiniai langai yra šiek tiek pigesnis, bet tai nereiškia, kad jie yra nekokybiški ar kažkas panašaus, Tokie langai yra gaminami iš tam tikrų medžiagų, kurios nėra brangios visame pasaulyje, todėl gamybos procesas yra visiškai kitos ir plastikiniai langai kainuoja daug mažiau.
Mediniai langai, brangesni už plastikinius langus yra todėl, kad jų gamybos procesas nėra toks paprastas. Gaminant medinius langus, nepriklausomai nuo medienos rūšies, pats procesas nėra trumpas, pradedant nuo medienos išdžiovinimo tam tikromis sąlygomis, arba jų įsigijimas jau išdžiovintos, bet kaina medžiagų būna jau visai kitokia. Todėl vieni langų gamintojai langų kainas siūlo mažesnes, nes patys viską atlieka nuo A iki Z, o kiti gali pasiūlyti tokius pat, bet jau brangesnius, nes gamybos procesas buvo visiškai kitoks.
Kad langų kainos mažumas neišduoda pačių langų kokybės, čia ne naujiena turbūt kiekvienam, nes turime labai daug perpardavinėtojų Lietuvoje, nes ir jie nori savo dalies nuo lango ar stiklo paketo, todėl siunčiant per rankas prekybinė langų kaina sukyla automatiškai.
Be to, langų kainas pakelia ir lankstinukai su skrajutėmis, nes visos reklaminės išlaidos yra sumuojamos prie pačių langų, todėl galima tik paspėlioti, kokios langų kainos būtų, jei nebūtų šiukšlinamos mūsų pašto dėžutės. Greičiausiai, kad ne vienas daugiabučio gyventojas yra pyktelėjęs ar iki šiol pyksta ant skrajučių nešiotojų už bendrų patalpų šiukšlinimą. Bet iš kitos pusės pažiūrėjus. Juk senyvas ir pagarbaus amžiaus žmogus moka naudotis internetu ir geba jame susirasti reikiamą informaciją. Yra ir tokių senolių, kurie neturi ir ko paprašyti pagalbos, todėl skrajutės ne visada virsta šiukšlėmis ar objektu keliančiu pyktį. Kaimynai taip pat ne visi geranoriški ir žmoniški, todėl, kur daugiau kreiptis senoliams. Jiems belieka tik pasikliauti skrajutėse surašyta informacija.
Labai gerai, kad Lietuvoje plastikinių langų prekybos konkurencija yra didžiulė. Pamenate kokios kainos buvo 2002-5 metais. Taip, tie kas pamena gali patvirtinti, kad vienas langas kainavo vos ne kelis tūkstančius litų. Todėl reikia tik džiaugtis, kad Lietuvoje plastikinių ir medinių langų kainos tik krenta, o kokybė ne 😉
Straipsnis patalpintas: 2014-09-10