Namo statyboms prireikia įvairios paskirties blokelių

Namo statyboms prireikia įvairios paskirties blokelių

Blokeliai namo statybai
Namo statyba – sudėtingas darbų procesas, kuris reikalauja daug žinių ir tinkamai parinktų medžiagų. Nuo to priklauso galutinis rezultatas. Šiuo metu medžiagų tiek daug, kad kartais galima nebežinoti ką rinktis. Verta daugiau sužinoti apie populiarų pasirinkimą – blokeliai namo statybai. Jie turi daug privalumų.
Galima išskirti pagrindines jų rūšis: akyto betono arba dar kitaip vadinami dujų silikato blokeliai, keramzitbetonio blokeliai, keraminiai blokeliai ir silikatiniai. Kiekviena rūšis turi tam tikrų privalumų ir trūkumų. Sužinojus apie kiekvieną daugiau, galima lengviau nuspręsti, kas tiks namo statybai.
Akytojo betono blokeliai pagaminti iš smulkaus kvarcinio smėlio. Jie turi poras, kurios garantuos didelį patvarumą, gerą garso izoliaciją bei tai, kad bus lengva atlikti statybos darbus. Taip pat ne mažiau svarbi yra ši savybė – labai gera šilumos izoliacija. Namo sienos iš akytojo betono blokelių puikiai išlaikys šilumą, bus atsparūs ugniai ir tarnaus labai ilgai. Didžiausias trūkumas – jie neišlaikys gelžbetonio perdangų.
Labai svarbu užtikrinti, kad blokeliai namo statybai būtų naudojami tik tokie, kurie atitinka keliamus reikalavimus statybinėms medžiagoms ir užtikrina saugumą. Kita rūšis – keramzitbetonio blokeliai. Jie gaminami iš keramzito, cemento ir vandens. Pagrindinis jų trūkumas – blogesnė šilumos izoliacija, nei aukščiau aprašyti akytojo betono blokeliai. Iš privalumų galima paminėti gerą garso izoliaciją, paprastą mūrijimą, atsparumą ugniai ir tai, kad tokie blokeliai yra ilgaamžiai, nes nepelija ir nekaupia drėgmės.
Norintys ekologiškumo renkasi keraminius blokelius. Tai taip pat ilgaamžė statybinė medžiaga, kuri gaminama iš molio. Šie blokeliai pasižymi geromis garso ir šilumos savybėmis bei paprastu mūrijimu. Didžiausias trūkumas – trumpas šalčio ciklų atsparumas. Jis siekia 25 šalčio ciklus. Po to jie gali pradėti trupėti ir skilinėti. Taip pat randamas matmenų neatitikimas, kuris turi įtakos statybų procesui.
Paskutinė rūšis – silikatiniai blokeliai, kurie gaminami naudojant smėlį, kalkes ir vandenį. Tai puiki statybinė medžiaga, kuri pasižymi aukštu patvarumu ir atsparumu gniuždymui. Verta paminėti tai, kad jie šiomis savybėmis pranoksta kitas blokelių rūšis. Silikatiniai blokeliai sukuria puikų mikroklimatą ir kaupia šilumą. Taip pat ši medžiaga yra viena iš atspariausių šalčiui. Atlaiko iki 100 šalčio ciklų.
Kad ir kuriuos blokelius pasirinksite namo statybai, svarbu, kad būtų tinkamai įvertintos jų gerosios savybės. Taip pat ne mažiau svarbu ir tai, kad būtų perkamos tik kokybiškos statybinės medžiagos bei samdomi aukštos kvalifikacijos statybininkai. Tai užtikrins, kad darbai bus atlikti tinkamai.

Daugiau informacijos apie statybines medžiagas rasite ČIA.