Briketai Vilniuje populiarėja ne dienom, bet valandom

Briketai Vilniuje populiarėja ne dienom, bet valandom

Alternatyva naftos produktams bei dujoms jau išrastas 21 amžiaus pradžioje – briketai Vilniuje ir visoje Lietuvoje.

Nuo pat senovės mūsų bočiai naudojo kietojo kuro šaltinius – malkas, kurios buvo kaip šilumos energiją skleidžiantys produktai. Suprantama, kad senolių gyvenimiška patirtis iki mūsų laikų atnešė ir perdavė informaciją, kad lapuočių medžių kuras yra daug daugiau kaitresnis, nei spygliuočių. Todėl mes galime pasistengti ir pabandyti praktiškai panaudoti visas žinias apie biokurą, kad gautume maksimalią naudą iš energetinių šaltinių, kuriuos mums pateikia net pati gamta.

Gerbiant mūsų senolių išmintį bei žinias, šiuolaikiškos technologijos suteikia ženkliai didesnes galimybes mums panaudoti šilumos energijos šaltinius iš gamtos bei pramonės gamybos procesų. Ką, iš pramonės galima gauti kuro, pagalvosite? Taip, baldų gamybos iš medžio proceso metu atsiranda labai daug natūralių pjuvenų, kurios tinkamai panaudotos gali išspręsti labai daug klausimų šilumos energijos gamybos, gavimo bei panaudojimo srityse. Briketai Vilniuje nėra išimtis, nes ir sostinės centralizuotas šilumos tiekimo ūkis ėmėsi naudoti atsinaujinančią šilumos energiją – medieną, bet tai nereiškia, kad pati šiluma ją pateikiant vartotojui yra pigesnė.

Be briketų Vilniuje yra siūlomos dar ir šios alternatyvos pagrindiniams ir šildomo sistema šilumos tiekimui energija, kuri kitaip dar vadinama biomase, kai visos medžių gamybos, apdirbimo bei priežiūros atliekos būna sumalamos, susmulkinamos ir jas jau galima naudoti kaip kietąjį kurą, kas leidžia ne tik išgauti šilumos energiją, bet dar ir sutaupyti tam lėšų.

Kitas gaminys, kuris naudojamas kietųjų katilų kūrenimui ir šiluminės energijos išgavimui yra medžio pjuvenų granulės. Jos ne taip kaip briketai, nėra tokių didelių gabaritų, todėl jų panaudojimui galima pritaikyti tam tikras technines priemones, kurios leidžia ir suteikia galimybę aut0matizuoti šildymo sistemą, atjungiant ją nuo centrinio šildymo. Reikalauja labai mažai priežiūros bei išlaidų kurui kaštų ČIA.

Akmens anglis taip pat gali būti naudojama kaip kietasis kuras, bet reikėtų atminti, kad šis šilumos energijos elementas nėra atsinaujinantis. Yra nuolat iškasamas ir naudojamas, todėl artėja tas momentas, kai bus galima konstatuoti faktą, kad šis kuras eina į pabaigą, tenka jo atsisakyti arba ženkliai pakelti kainą.

Lapuočių arba spygliuočių medžių malkos yra geras ir tinkamas kuras šiuolaikiškiems katilams, bet reikėtų atminti, kad panaudojant naujausias technologijas, išspausti iš medžio briketų galima bei granulių gauti šilumos tiek ir sutaupyti tiek, kiek perpus daugiau reikia skirti lėšų naftos produktams ir dujoms.

Straipsnis parašytas: 2014-11-22