Be anglų kalbos žinių kaip be rankų

Be anglų kalbos žinių kaip be rankų

Nepasakyčiau, kad anglų kalbos žinojimas pasaulyje yra labai populiarus. Kalbu ta prasme, kad dideles pastangas mokslams skiria tik poliglotai arba gyvenimiškų iššūkių prispausti žmogeliukai. Vienas iš tokių buvau ir aš. Kodėl buvau> Tuoj viską papasakosiu nuo pat pradžių 😉

Kai dar buvau jaunas ir nevedęs bei neturėjau vaikų, anglų kalbos man teko mokytis vidurinėje mokykloje, kur ne taip kaip dabar, sistema buvo kitokia. O kitokia buvo tokiu principu, kad nereikėdavo keisti mokyklos baigus 9-10 klasių, nes visas mokslas prasidėdavo ir baigdavosi toje pačioje mokykloje. Argi ne patogu? Bet aš ne apie tai. Tie, kas dar pamena, ar buvo to meto istoriniame sūkuryje ir dalyvavo tiesiogiai tokiame gyvenime turėtų prisiminti, nes gyvenome, taip tariant liaudiškai, rusų laikais. Taip, taip, nustebote? tuo laiku, kai aš mokiausi vidurinėje, Lietuva priklausė tarybų sąjungai, todėl visa sistema, tame tarpe ir švietimo, buvo sustyguota rusų kalbos stiprinimui ir Lietuvoje.

Anglų kalba vidurinėse mokyklose nebuvo pirminė, todėl visas jėgas teko atiduoti rusų kalbos kalimui, nors nepasakyčiau, kad kaliau tą rusų kalbą, ji man patiko, nes per TV rodė tik 3 kanalus ir per visus programos buvo rodomos beveik rusiškai, išskyrus lietuvišką kanalą, kur tik filmai būdavo rodomi rusų kalba. Transliacijų anglų kalba nebuvo visiškai, tai gali patvirtinti ar neduoti man sumeluoti tie, kas čiupinėjo gyvenimą tai anais laikais. Todėl ir aš nemačiau jokio reikalo mokytis anglų kalbos. Kol nepasikeitė laikai ir kardinaliai poreikis kalboms.

Rusų kalbos poreikis pradėjo mažėti, o anglų kalba, stiprėti, todėl mano nemokslas vidurinės mokyklos laikais pradėjo duoti negatyvius rezultatus. Pradėjau važinėti į užsienį, bet dėl anglų kalbos stokos niekaip nepavykdavo užmegzti kontaktų su verslininkais ar susikalbėti su esamais partneriais.

Todėl susiradau anglų kalbos mokytoją, kuri tuo metu gerai ir kokybiškai mokė anglų kalbos ir tam skyriau visus metus. Mokiausi kalbos intensyviai, tris kartus per savaitę, nes buvau įkvėptas verslo idėjų ir veiklos. Todėl man sekėsi labai gerai, kaip sakė mokytoja, kuri nebuvo tokia jauna, gal todėl turėjo daugiau patirties mokyti, nei jaunutės 😉

Pabaigus metų kursus gavau pažymėjimą, kad mokiausi anglų kalbos ten ir ten ir anketos būdu nustatytas mano anglų kalbos lygis yra toks ir toks. Tiesa sakant, besimokydamas, nuo pradedančiojo kalbos žinovo aš pažengiau keliais lygiais aukštyn ir mokytoja, taip kaip ir aš džiaugėmės bendrais pasiekimais.

Straipsnis panašia tema ČIA.